سیستم بارکد خوان فروشگاهی

بارکد خوان یا بارکد اسکنر دستگاهی است که در اکثر سیستم های فروشگاهی استفاده میشوند. سیستم بارکد خوان فروشگاهی جهت سهولت، امنیت و دقت در ثبت ورود و خروج کالا ها در انبار کارایی دارد.

معرفی سیستم بارکد خوان فروشگاهی

روند استفاده از بارکد خوان به این صورت که با خواندن بارکد یا همان شناسه هر کالا ، سریال کالا در سیستم حسابداری ثبت شده و با اختصاص کد این کالا به نام کالای مورد نظر این کد به نام همان کالا در سیستم ثبت می شود. در نتیجه پس از آن با خواندن هر بارکد با همان شکل کالای مربوطه در سیستم حسابداری مینشیند و تمامی اطلاعات ثبت شده اعم از قیمت، وزن، مدل و... همراه آن در سیستم حسابداری به صورت خودکار ثبت میگردد.

اسکنر های بارکدخوان دارای برندهای مختلفی است که از برند های معتبر در این زمینه میتوان به بارکد خوان دیتا لاجیک Datalogic، بارکد خوان میوا meva، بارکد خوان میندئو Mindeo، بارکد خوان اکسیوم Axiom، بارکد خوان هرون Heron، بارکد خوان هانی ول Honeywell و ... اشاره داشت که فروش دستگاه بارکد خوان با توجه به کیفیت و قدرت خواندن بارکد دارای قیمت های متفاوتی هستند.

بارکد خوان ها به لحاظ مکانیزم خواندن اطلاعات به دو دسته بارکدخوان نوری و بارکدخوان لیزری تقسیم می شوند که هر دوی این سیستم ها به لحاظ کیفی فرق قابل ملاحظه ای با هم ندارند. بارکد خوان های لیزری دارای خط خوانش باریک و تک خطی هستند و بارکد خوان های نوری دارای خط خوانش پهن تری هستند.

از دیگر تفاوت های بارکد خوان ها میتوان به فاصله خواندن بارکد، تعداد اسکن در ثانیه و کنتراست خوانش اشاره کرد. هرچه دستگاه بارکدخوان فروشگاهی قویتر باشد میتوان فاصله خواندن بارکد توسط بارکد اسکنر دورتر باشد و لازم نیست بارکد خوان را بیش از حد به بارکد خوان نزدیک کرد.

حتما بخوانید: بارکد خوان فروشگاهی

بارکد خوان های چند پرتو و بارکد خوان های دو بعدی از دیگر دسته بندی ها در زمینه بارکد اسکنر ها می باشند. بارکد خوان های چند پرتو به دستگاه هایی گفته میشود که به صورت ثابت روی میز قرار میگیرند و همزمان چندین پرتو به سمت بارکد ها ارسال میکنند و با گذراندن بارکد از مقابل انها بارکد کالا خوانده میشود.

بارکدخوان های دو بعدی دستگاهی مخصوص بارکد های کیو ار یا همان بارکد های دو بعدی هستند. طریقه اتصال بارکد خوانها به کامپیوتر به دو صورت انجام میگیرد یکی از طریقه پورت یو اس بی usb و دیگری به صورت بدون سیم و وایرلس. بارکد خوان های وایرلس یا بدون سیم دارای یک دانگل هستند که به سیستم وصل میشوند و به عنوان یک رابط بین بارکد اسکنر و سیستم کامپیوتر عمل میکنند. بارکد اسکنر های بیسیم دارای برد ها و حافطه های متفاوت می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید بارکد خوان با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
2 سال قبل
ایده برتر پارسیان عرضه کننده ماشین های اداری و مواد مصرفی، سیستم های امنیتی، لپ تاپ، تبلت، کامپیوتر و قطعات
[تهران]
  • نوع فعالیت: وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : پرینتر لیزری، پرینتر جوهر افشان، اسکنر، پرینتر چاپ کارت، دستگاه فتوکپی، فیش پرینتر، کاغذ خرد کن، کاغذ خردکن، ویدئو پروژکتور، دیتا ویدئو پروژکتور، دیتا پروژکتور، ویدیو پروژکتور، صندوق فروشگاهی، بارکد خوان ، دوربین مداربسته، دوربین مدار بسته
  • تلفن: 0021-73027
محصولات
بروز رسانی 7 روز پیش